Kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje?

Kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje?

Jei šiuo metu gyvenate užsienyje ir svarstote galimybę parduoti ar nusipirkti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, šitas straipsnis jums bus naudingas. Čia pateiksime informaciją apie tai, kaip parašyti įgaliojimą gyvenant užsienyje,  kad galėtumėte įgalioti kitą asmenį pasirašyti nekilnojamojo turto pardavimo ar pirkimo dokumentus už jus. Taip pat patarsime, ką svarbu žinoti, kokių klaidų išvengti, kad įgaliojimas būtų tinkamas atlikti visiems su pardavimu susijusiems veiksmams.

Kas yra įgaliojimas?

Įgaliojimas – tai rašytinis dokumentas, kuris suteikia teisę jūsų įgaliotam žmogui atlikti tam tikrus veiksmus, pasirašyti reikiamus dokumentus už jus. Įgaliojimas nekilnojamojo turto pardavimui ar pirkimui atlikti turi būti sudarytas notarine forma.

Kur galima parašyti įgaliojimą?

Įgaliojimą nekilnojamojo turto pardavimui ar pirkimui galite parašyti trim būdais. Pirmas būdas – jums patogiu metu atvykti pas bet kurį notarą, bet kuriame mieste Lietuvoje.  Patariame iš anksto užsirašyti į priėmimą pas notarą, kad atvykus nereikėtų ilgai laukti.  Antras būdas – vykti į šalies, kurioje gyvenate ambasadą ar konsulatą. Trečias būdas – keliauti pas vietinį tos šalies notarą/advokatą (priklausomai nuo to, koks asmuo toje šalyje gali atlikti notarinius veiksmus). Ten sudarysite įgaliojimą vietine šalies kalba. Kad įgaliojimas galiotų Lietuvoje, turėsite ant jo uždėti apostilę ir vėliau įgaliojimą išversti vertimų biure į lietuvių kalbą. 

Ką reikia žinoti sudarant įgaliojimą nekilnojamojo turto sandoriui?

Norint surašyti įgaliojimą, atsivesti pas notarą asmens, kuriam tą įgaliojimą rašysite, nebūtina. Tereikia tik žinoti jo tikslų vardą, pavardę, asmens kodą ir deklaruotą gyvenamąją vietą. Įgaliojime jūs turėsite nurodyti, dėl kokio nekilnojamojo turto pardavimo ar pirkimo jį rašysite, kokius konkrečiai veiksmus įgaliosite atlikti. Taigi turėkite su savimi nekilnojamojo turto dokumentus. Dažnai susiduriame su problema, kai žmogus turi įgaliojimą tik pačiam pardavimui, tačiau jis nėra įgaliotas surinkti dokumentų, reikalingų sandoriui.  Šiuo atveju įvykdyti pardavimo ar pirkimo be paties savininko atvykimo nepavyksta. Taigi, sudarant įgaliojimą visada rekomenduojame įgalioti žmogų ir papildomiems veiksmams atlikti. Kokie tie galimi veiksmai, priklauso nuo jūsų situacijos.  Todėl prieš rašant įgaliojimą būtinai pasitarkite su notaru ar nekilnojamojo turto atstovu.

Ieškote NT atstovo savo turto pardavimui? Sužinokite salygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite Dangaus turtų tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite telefonu +370 663 18900