Energetinio naudingumo sertifikatas parduodant nuosavą namą

Energetinio naudingumo sertifikatas parduodant nuosavą namą

Pastato energinio naudingumo sertifikatas – tai dokumentas, parodantis pastato energijos sunaudojimą bei kokiai energinio naudingumo klasei pastatas yra priskirtas. 

Dėl būtinybės turėti šį sertifikatą parduodant naujos statybos namą niekam nekyla abejonių. Vis dėl to retas žino, kad ir senesnės statybos namams, pardavimo metu reikalingas šis dokumentas. Juo pasirūpinti turi pardavėjas.

Pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį į šį sertifikatą prieš įsigydami būstą. Kuo klasė aukštesnė, tuo geriau būsimajam savininkui.

Iš viso yra net 9 energinio naudingumo klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. A++ yra aukščiausioji , G yra žemiausia klasė. Pastato energinį sertifikatą išduota atestuotas specialistas ir jis galioja 10 metų.

Tiesa, būna išimčių, kuomet šis dokumentas pirkimo-pardavimo sandoriui nėra būtinas.

Energetinio naudingumo sertifikatas neprivalomas šiems pastatams:
  • pastatams, kurie yra kultūros paveldo statiniai, jeigu laikantis reikalavimų nepageidautinai  pakistų jų būdingos savybės ar išvaizda;
  • maldos namų ir kitokios religinės veiklos pastatams;
  • laikiniesiems pastatams, skirtiems naudoti ne ilgiau kaip 2 metus;
  • nedaug energijos sunaudojantiems gamybos ir pramonės, sandėliavimo paskirties ir žemės ūkiui tvarkyti skirtiems negyvenamiesiems pastatams;
  • atskirai stovintiems pastatams, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas ne didesnis kaip 50 kvadratinių metrų;
  • poilsio paskirties, sodų paskirties pastatams, naudojamiems ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus;
  • nešildomiems pastatams;
  • avarinės būklės pastatams, kurių atnaujinimas atsižvelgus į sąnaudas, skaičiuojant per apytikrį avarinės būklės pastatų ekonominio gyvavimo ciklą, būtų nenaudingas.
Ieškote NT atstovo savo turto pardavimui? Sužinokite sąlygas

Užpildykite žemiau esančią formą, aprašydami norimą parduoti turtą ir sužinokite Dangaus turtų tarpininkavimo sąlygas arba susisiekite telefonu +370 663 18900. Mūsų NT atstovai pasirūpins, kad prieš parduodant jūsų nuosavą namą būtų gautas ir energitinio naudingumo sertifikatas. Jums to nei atsiminti nereikės!